Kolejny weekend wzmożonych działań policjantów w walce z COVID-19

fot. KPP w Malborku
Trwają wzmożone działania służb na terenie powiatu malborskiego. Podczas kolejnego weekendu majowego na ulicach powiatu malborskiego będą zwiększone patrole policjantów, którzy przy wsparciu żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej i funkcjonariuszy Straży Miejskiej będą sprawdzać czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń. Celem tych działań jest przeciwdziałanie w rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Koronawirus
pomorskie
706
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Od początku epidemii w Polsce policjanci nie ustają z działaniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Przed nami kolejny weekend, podczas którego na ulice powiatu malborskiego wyjdzie prawie 100 mundurowych z malborskiej komendy. W tych działaniach policjantów przez cały czas wspierają żołnierze Żandarmerii Wojskowej i Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Strażnicy Miejscy. Funkcjonariusze będą sprawdzać czy mieszkańcy przebywający w parkach, korzystający z bulwaru, terenów zieleni, czy skwerów stosują się do aktualnych zasad i ograniczeń.

Mundurowi apelują, aby dla naszego wspólnego dobra, na co dzień korzystać z maseczek, czy innych elementów odzieży, które pozwolą nam zasłonić usta i nos. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu obowiązuje zakaz zgromadzeń, spotkań czy imprez. Wszystkie te ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia naszego i osób nam najbliższych. Stosując się do przepisów, zwiększamy nasze bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Przypominamy, że za naruszenie obowiązujących przepisów podczas obowiązującego stanu epidemii w Polsce grozi mandat karny 500 złotych lub grzywna sądowa do 5000 złotych. W przypadkach rażących naruszeń może być to nawet grzywna od 5000 do 30 000 złotych nałożona przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
706
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Malborku