10 wrzesień 2020

Kierowca zatrzymany za posiadanie i prowadzenie pojazdu pod wpływem amfetaminy.

fot. KPP w Malborku
Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali 24-latka, który kierował fiatem będąc pod wpływem amfetaminy oraz posiadał przy sobie środki odurzające. Kierowca stracił prawo jazdy. Za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za ich posiadanie nawet do 3 lat więzienia.
Koronawirus
pomorskie
3524
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W środę około godziny 17.30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku patrolując teren miasta na ul. Wareckiej zauważyli fiata, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali to auto do kontroli. Kierującym był 24-letni mieszkaniec powiatu malborskiego. Uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny. Przeprowadzone badania wykazały, że mężczyzna kierował pod wpływem amfetaminy. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Podczas przeszukania 24-latka i jego samochodu, funkcjonariusze w schowku przy kierownicy, znaleźli zawiniątko z folii aluminiowej z białym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a jego pojazd odholowany na policyjny parking. Policjanci wykonali badanie narkotesterem i okazało się, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Teraz 24-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i posiadanie amfetaminy.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Posiadanie środków odurzających jest zagrożone karą więzienia nawet do 3 lat.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
3524
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Malborku